ilustracja - czarne tło a na nim otwarta żółta księga

Жовті та червоні сторінки в історії гастрономії

Світ прянощів, клітчастих скатертин, RAW, веганів, яловичини, можна описати як світ, який ми любимо і в якому хочемо жити, а також як модний. Хороша і смачна їжа, чілаут, друзі, «життя у великому місті». Так ми живемо сьогодні. Є кілька речей, над якими ми замислилися - хто і як поширює кулінарний авангард? Хто має всі картки (включаючи меню)? У кулінарному світі ми помічаємо ту ж ситуацію, що і в світі моди - життєвий цикл тренду. Отже, хто такий кулінарний кравець?
Розміщено 30/07/2020

У реченні «Франція – мати надзвичайної кухні» – немає нічого нового. Париж був місцем народження перших ресторанів та шкіл, де студенти здобували всі необхідні навички, щоб стати кулінарними критиками. Ймовірно, через це вони є лідерами кулінарного світу, а також батьками Червоного Мішленського путівника та Жовтого путівника Го-Мійо. Отримати місце в одному з цих двох путівників – найкраща нагорода і найвища честь для будь-якого шеф-кухаря у всьому світі. Але повернемося до початку.

Червоний путівник Мішлен

По-перше, давайте розглянемо червоний путівник Мішлен. Крім ресторанів, у ньому можна знайти список рекомендованих готелів. Слід додати, що Michelin для автомобілістів має ті ж корені, що і Michelin для любителів прекрасної їжі. RMG був винайдений близько 1900 року Андре Мішеліном як джерело інформації для автомобілістів: як відремонтувати автомобіль, адреси автозаправних станцій та СТО, а також список гідних місць, де можна поїсти чи зупинитися.

About the MICHELIN Guide

As with all great inventions that have changed the course of history, the MICHELIN Guide didn't start out as the iconic dining guide it is today esteemed to be. In fact, its roots were far more humble: the little red guidebook was originally conceived simply to encourage more motorists to take to the road.

Посібник розвивався і поповнювався протягом багатьох років і ставав все популярнішим. У 1931 р. була введена ієрархія нуля, однієї, двох та трьох зірок, яка досі існує. Одна зірка – «дуже хороший ресторан», дві зірки – «відмінне місце», три зірки – «виняткова кухня, яка варта особливої ​​подорожі». Нині в путівнику також висвітлено ресторани, які пропонують “надзвичайно гарну їжу за помірними цінами”, використовуючи логотип усміхненого обличчя Біб Гурмана – Людини “Мішлен”. Існує також інший рейтинг, коли ресторан отримує «виделку та ложку» за відмінний декор та гарне обслуговування. Рейтинг складає від 1 до 5. Майбутнє ресторану в путівнику належить анонімним інспекторам “Мішлен”. Перед ними стоїть справді важке завдання. Усі елементи: якість продукту, узгодженість меню, атмосфера ресторану – повинні оцінювати. Але, нічого не триває вічно. Коли шеф-кухар йде або змінює меню, інспектор “Мішлен” може просто відкликати зірку або рекомендацію. Кожен новий ресторан має шанс отримати нагороду та бути розміщеним в RMG. Чи кожен може туди потрапити? Теоретично, але це вдається лише найкращим.

Жовтий путівник Го-Мійо

Це також французький путівник по ресторанам. Заснований у 60-х роках двома журналістами та кулінарними критиками, які писали про ресторани Парижа. Але перший випуск був надрукований у 1975 році. Через роки Посібник Го-Мійо став відомим та шанованим. Є 12 міжнародних видань. Го-Мійо також видає гіди для інших країн, наприклад Швейцарії, Німеччини, Австрії та країн Бенілюксу. Система тарифів базується на балах, присвоєних цифрами та “капелюхами шеф-кухаря”. Показники Го-Мійо будуються за шкалою від 1 до 20, де 20 означає найвищий рівень. “Капелюхи шеф-кухаря” схожі до зірок “Мішлен”. Система оцінювання становить від 0 до 20 балів, а ресторани, включені в путівник, повинні отримати як мінімум 10 балів.

Gault&Millau - Notre histoire

L'aventure Gault&Millau commence au cours des années 60, au sein de la rédaction de Paris-Presse. Henri Gault y exerçait ses talents de " grand reporter " et Christian Millau avait la responsabilité des pages " magazines ", en tant que rédacteur en chef adjoint.

Остаточна оцінка базується на: якості страви, привабливості меню, відмінної суміші смаків, схожих на систему Мішлен. Існує кілька категорій нагород: традиційний шеф-кухар, шеф-кухар, молодий талант, шеф-кухар майбутнього і шеф-кухар року. Разом  із відомими ресторанами (яких налічують 640!), інспектори відвідують також фуд-корти, кафе, паби, бари. Виробництва: пивоварні, молочна продукція, м’ясна продукція. Усі вони можуть бути нагороджені інспекторами G&M та знайти своє місце у посібнику. Дивно, але ці два путівники не змагаються між собою. Тож неодмінно варто відвідати рекомендовані місця!

Автор
EWA GUZEK

Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся з нашою політикою конфіденційності.